Den 17.november mottok vi det triste budskap om at Trond Lykke har gått bort.  

Trond var en ressursperson for Trondhjems Skiklub og våre medlemmer og spesielt for sin innsats under Barneskikursene. Han var utdannet skiinstruktør og var i en årrekke instruktør i slalåm under Barneskikursene og i så måte gledet mange barn på alpinskiTrond har vært en viktig økonomisk bidragsyter til Trondhjems Skiklub gjennom I.K Lykke Eiendom ASBunnpris har spesielt vært profilert gjennom Skiklubbens turtilbud, Søndagsturen.  

For sin innsats og lojalitet til Skiklubben ble han tildelt Trondhjems Skiklubs æresmedlemskap i 2008. Dette er en utmerkelse som henger svært høyt i Trondhjems Skiklub.  

Hans engasjement som skiinstruktør og det administrative arbeidet han gjorde under Barneskikursene, mottok han Gråkallgubben som er instruktørforeningens høyeste utmerkelse. I de siste årene var han aktivt medlem i Gråkallgubbens veteranforening som er en forening for de som har mottatt denne utmerkelsen. 

 

Vi lyser fred over Trond Lykke sitt minne.